KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 11642387
*
nr 1164 2387
Erik Prytz
(1914-1993), Sverige
Akvarell, 26x18
Erik Prytz, svensk målare och tecknare född i Linköping 1914, död 1993.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 februari 2018
kl 19:40:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/2 13:57:18
1
800 kr
19/2 19:03:08
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Erik Prytz
Erik Prytz, svensk målare och tecknare född i Linköping 1914, död 1993.
Läs mer om Erik Prytz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller erik prytz svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:01
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:06
-
6193 Akvarell
I W Sweeting. Signerad, daterad 1880, landskap med..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:57
-
6195 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, stilleben. Ak..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:02
-
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:06
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:25
*
Erik Prytz
Erik Prytz, svensk målare och tecknare född i Linköping 1914, död 1993.
Läs mer om Erik Prytz
nr 1164 2387
Erik Prytz
(1914-1993), Sverige
Akvarell, 26x18
Erik Prytz, svensk målare och tecknare född i Linköping 1914, död 1993.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 februari 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/2 13:57:18 | 1 | 800 kr |
19/2 19:03:08 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Erik Prytz
Erik Prytz, svensk mÃ¥lare och tecknare född i Linköping 1914, död 1993.Läs mer om Erik Prytz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller erik prytz svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:01 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:06 -
6193 Akvarell
I W Sweeting. Signerad, daterad 1880, landskap med..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:57
-
6195 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, stilleben. Ak..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:02 -
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:06 -
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:25